Knipex KPX9911250 10" Plastic Coated Handles High Leverage Concreter's Nippers - 250mm
Product code: 292361
Currently in Stock
Delivery Next day from our supplier
Please enter a valid postcode
Supplier delivery
We deliver Monday - Friday, between 7am and 7pm.
For full details on supplier delivered products, please refer to our delivery details page.
Read more
Read less
Supplier delivery
Product details
  • Cutting Capacity: Hard: 1.8 mm & medium: 3.3 mm
  • Range: 0-3.3 mm
  • Length: 250 mm